[windows10] Nowy ekran logowania w Windows 10.

[windows10] Nowy ekran logowania w Windows 10.

O samym Windows 10 wiemy już całkiem sporo, między innymi to, że powróci menu Start w nowoczesnym wydaniu (nie mylić z Ekranem Start). Nowa przeglądarka „Spartan”, odświeżony pasek zadań. Ale są kolejne informacje świadczące, że ekran logowania również został przemodelowany. Poniże informacje dotyczą Windows 10 TP build 9888 i 9901.

News ten kierowany jest do wszystkich jako ciekawostka, jeśli jednak jesteś testerem Windows 10 możesz wypróbować sztuczkę, którą opisał i uwiecznił użytkownik forum Neowin, Ian18.

  • uruchom edytor rejestru,
  • przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>
    Authentication>LogonUI>TestHooks,
  • kliknij dwa razy na Threshold DWORD,
  • zmień wartość z 0 na 1.

Nowy ekran logowania wygląda całkiem ciekawie, aczkolwiek powoduje problem.
Po aktywacji nowego ekranu logowania, spróbowałem utworzyć dodatkowe konto by zobaczyć jak się będzie zachowywał. Niestety, w tym momencie następuje automatyczne logowanie do drugiego konta, nawet kiedy próbuję się wylogować, tak więc nie mogę wrócić do konta podstawowego. Aby to naprawić, ustanowiłem siebie jako administrator na drugim koncie i przywróciłem wartość rejestru do wartości początkowych. Oczywiście wrócił stary ekran logowania ale mogłem zalogować się do swojego, podstawowego konta. Mogłem też usunąć drugie konto.
Link do postu użytkownika Ian18

Źródło: neowin

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności