Nowe szaty Windows 10 – ikony

Nowe szaty Windows 10 – ikony

Zgodnie z niepisaną tradycją, każdy nowy system operacyjny, w tym od Microsoftu, zawiera pewną dawkę odświeżonych elementów graficznych interfejsu. Nie inaczej jest w przypadku zbliżającego się wielkimi krokami Windows 10.

Ikony, bo o nich mowa, zmieniały się w mniejszym lub większym stopniu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, a ich największym problemem było skalowanie i dopasowanie pod kątem ekranów, które oferują coraz wyższą rozdzielczość. Problem ten zostanie rozwiązany wraz z nowym systemem, który oferować będzie ikony o szerokim wachlarzu rozdzielczości, począwszy od 16x 16 pikseli po 768×768 pikseli z 32 bitową paletą kolorów, a więc aż dziewięciokrotnie większa niż największa dostępna choćby w Windows 8.1.

ikony

Microsoft, decydując się na taki krok, daje wyraźnie do zrozumienia, że szykując nowy system, stawia przede wszystkim na jakość, pod każdym względem. Jest to zabieg czysto marketingowy, dzięki któremu będzie chciał przekonać do siebie wciąż niezdecydowanych klientów.

Należy też pamiętać, że na minionej konferencji, „Windows 10, The next chapter”, Microsoft zaprezentował poteżną maszynę, wyposażoną w 84 calowy ekran o rozdzielczości 4K o nazwie Surface Hub. Urządzenie to powstało głównie z myślą o klientach biznesowych, dla których jakość ma pierwszorzędne znaczenie.

Bieżąca wersja testowa Windows 10, build 9926, zawiera już część nowych ikon w pełnym zestawieniu rozdzielczości, a na pozostałe ikony przyjdzie nam jeszcze poczekać. Za pewne, nowe ikony pojawiać się będą wraz z udostępnianiem przez Microsoft, nowych wersji testowych Windows 10.

ikony2
ikony3

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności