„Spartan” z obsługą rozszerzeń

„Spartan” z obsługą rozszerzeń

Największą bolączką każdej wersji Internet Explorer jest brak możliwości instalacji rozszerzeń, które jak sama nazwa wskazuje, zwiększają użyteczność przeglądarki. Najnowsze doniesienia wskazują, że Microsoft wziął sobie do serca wszystkie dotychczasowe skargi i zażalenia klientów, którzy byli zmuszeni do korzystania z konkurencyjnych przeglądarek.

Zespół IE Dev, na swoim profilu na Twitterze, zamieścił informację, że pracuje nad obsługą rozszerzeń, która ma być zaimplementowana w projekcie „Spartan”. To bez wątpienia dobra wiadomość, zarówno dla obecnych jak i nowych użytkowników systemów Windows.

ie-dev-twitter

Co ciekawe, dostępna w Windows 10 bulid 9926, przeglądarka Internet Explorer 11 „przedstawia się” jako Google Chrome 39, co w połączeniu z pogłoskami o natywnej obsłudze rozszerzeń od Google może tylko powodować szybsze bicie serca.

ie-as-chrome

Niestety musimy ostudzić zapał, gdyż do dnia dzisiejszego nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji na ten temat, co jednak nie zwalnia nas z trzymania kciuków, za przekucie tych doniesień w namacalne dowody. Byłoby to dobre zarówno dla użytkowników jak twórców rozszerzeń, którzy mogliby, w szybki i niewymagający dodatkowej pracy, dostarczyć swoje dodatki dla „Spartana”.

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności