Windows 10 jako aktualizacja w Windows Update

Windows 10 jako aktualizacja w Windows Update

Na minionej konferencji „The next chapter” prócz prezentacji nowych produktów, Microsoft wyjaśnił też kwestię aktualizacji do nowego Windows 10 dla aktualnych użytkowników Windows 7 i Windows 8. Udostępniając szerszemu gronu użytkowników testową wersję Windows 10 Technical Preview, gigant z Redmond, sprawdził też jedną z możliwych dróg dostarczenia aktualizacji. Mowa tu o Windows Update, który do tej pory kojarzony był wyłącznie z dostarczaniem aktualizacji krytycznych, bezpieczeństwa czy sterowników urządzeń.

Jeśli zapisaliście się do programu Insiders, możecie skorzystać właśnie z tego kanału dystrybucji aktualizacji do nowej wersji systemu. Konieczne będzie jednak pobranie i uruchomienie małej aplikacji dostępnej dla Windows 7 i Windows 8.1.

windows-update

Po uruchomieniu pojawi się komunikat potwierdzający, że nasz komputer jest gotowy do aktualizacji Windows Technical Preview. Teraz wystarczy przejść do Panelu sterowania i wybrać opcję Windows Update, a w nim Wyszukaj aktualizacje. Zanim jednak przystąpicie do całej operacji warto uzbroić się w cierpliwość oraz wolny czas, bowiem cały proces może potrwać nawet 6 godzin, w zależności od szybkości łącza internetowego oraz mocy komputera.

Przed rozpoczęciem procesu instalacji warto śledzić komunikaty pojawiające się na ekranie, z których dowiemy się między innymi jakie obecnie zainstalowane programy są kompatybilne z Windows 10. Oczywiście cały czas musimy pamiętać, że Windows 10 Technical Preview to wersja testowa, która może w niektórych przypadkach działać niestabilnie.

Odpowiednie linki do programu: Windows 7 i Windows 8.1.

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności