Hamburger, wszędzie hamburgery.

Hamburger, wszędzie hamburgery.

Microsoft wciąż eksperymentuje z interfejsem w systemie Windows, a w tym przypadku ze standardowym menu „Plik Edytuj Widok”. Zaczęło się od wprowadzenia Wstążki w pakiecie biurowym Office 2007, a zakończyło na wprowadzeniu podobnego mechanizmu we wbudowanych aplikacjach w Windows 8. Czy taki zabieg spodobał się użytkownikom, tego nie wiem, ale wiem za to, że to nie jest ostatnie zdanie Microsoftu w tej kwestii.

Hamburger, nie kanapka, znany jest przede wszystkim projektantom mobilnych stron internetowych i z jakichś względów przypadł do gustu osobom, pracującym w Microsofcie, odpowiedzialnym za wygląd i działanie interfejsu aplikacji i systemu. Celowo wspomniałem o mobilnych stronach WWW, gdyż taki hamburger sprawdza się wyśmienicie na urządzeniach z ekranem dotykowym. Inaczej ma się rzecz jeśli chodzi o stosowanie hamburgera jako alternatywę dla Paska bocznego, tak bardzo znienawidzonego elementu Windows 8.

MDL2 Desktop (2)

Hamburger jako element sterujący w aplikacji mobilnej.

MDL2 Phone

Menu główne (hamburgerowy przycisk) znajduje się lewym górnym rogu aplikacji. Aby uzyskać do niego dostęp wystaczy przeciągnąć palcem od krawędzi w prawą stronę. Dostęp do głównych ustawień zawsze znajdziemy w dolnej części aplikacji.

WP10-Photos WP10-Photos-Menu

Więcej przykładów.

Windows-10-Calendar Windows-10-Store Windows-10-Xbox

W złożonych aplikacjach więcej opcji znajdziesz pod „hamburgerem”.

Windows-10-Excel Windows-10-Files

Na szczęście przeglądarka internetowa nie jest wyposażona w hamburgera. Znajdziesz go na stronie internetowej.

WP10-Spartan

A co powiecie na ukrywany Pasek zadań na tabletach ?

Windows-10-Actioncenter-Touch

Źródło: theverge

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności