O integracji Skype z Windows 10 słów kilka

O integracji Skype z Windows 10 słów kilka

Microsoft odsłania kolejne karty w ramach kampani reklamowej z okazji zbliżającej się premiery Windows 10: strumieniowanie gier z Xbox One, nagrywanie rozgrywki, przemodelowane Menu Start, aplikacje Uniwersalne i wiele innych. W najnowszym spocie można dostrzec nową aplikację do prowadzenia rozmów (Skype oraz obsługa wiadomości SMS), Wiadomości, o której wspominaliśmy już wcześniej.

W trakcie prezentacji (24 sekunda) można dostrzec integrację Wiadomości z Centrum Akcji, gdzie oprócz powiadomienia mamy też możliwość bezpośredniej odpowiedzi na wiadomość, bez konieczności wywoływania samej aplikacji.
Dla przypomnienia, aplikacja Wiadomości jest projektowana jako aplikacja uniwersalna, dostępna dla komputerów i urządzeń mobilnych oferujące pełną integrację Skype z systemem Windows 10. Dzięki temu wysyłając SMS lub prowadząc rozmowę z innym użytkownikiem Skype, za pośrednictwem smartfona z Windows 10 Mobile, siadając przed komputerem będziemy mogli kontynuować konwersację.

Aplikacja Wiadomości
Niestety na samą aplikację Wiadomości będziemy musieli poczekać jeszcze trochę, przynajmniej do czasu udostępnienia zbiorczej aktualizacji Threshold Wave 2 a nawet do Redstone.

Aktualizacja!

Późnym latem, udostępnimy Uniwersalną wersję Skype wbudowaną w aplikcje: Wiadomości, Telefon i Wideo w Windows 10. Te nowe, lekkie aplikacje umożliwią wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości jeszcze efektywniej i łatwiej.”

To pierwsza publiczna informacja prosto od Microsoftu dotycząca integracji funkcji komunikatora z innymi aplikacjami systemowymi. wersja poglądowa udostępniona będzie niezależnie od aktualizacji systemu. Nie mniej jednak, desktopowa wersja Skype nie odchodzi do lamusa.

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności