Windows 10 nagrodzone przez IDSA

Windows 10 nagrodzone przez IDSA

Windows 10, który zadebiutował na rynku 29 lipca 2015 roku, w dużej mierze miał być lekarstwem na niską popularność swojego poprzednika, Windows 8. Jednym z najczęściej wymienianych argumentów, które mają przekonać dotychczasowych użytkowników Windows 8 czy Windows 8.1 jest zmodernizowane menu Start, znane z wcześniejszych wersji, choćby Windows 7.

Najwyraźniej pomysł przywrócenia Menu Start, w nowej odsłonie, przypadł do gustu nie tylko milionom członków programu Windows Insider, ale także organizacji IDSA (Industrial Designers of America).

Od momentu powstania, 20 lat temu, Menu Start w Windows jest punktem kontrolnym, dzięki któremu można uruchamiać aplikacje oraz zapewnia dostęp do wszelkich dokumentów użytkownika. Wraz z pojawieniem się Windows 8 i Windows Phone 7, Microsoft kontynuował ewolucję, wprowadzając Ekran Start wyposażony w żywe kafelki prezentujące istotne i osobiste informacje dla użytkownika. Przy projektowaniu systemu Windows 10, Menu Start jest połączeniem doświadczeń pierwotnego projektu z nowoczesnością, przy zachowaniu podstawowych działań jak przełączanie i uruchamianie aplikacji. Ten projekt pozwala użytkownikom wykorzystać wiedzę zdobytą na dotychczasowych urządzeniach i wykorzystać je w innych.

Warto podkreślić, że dążeniem firmy było połączenie elementarnego rozwiązania w systemach Windows z nowoczesnym wyglądem. Przyznanie tej nagrody Microsoft powinien przyjąć za wskazówkę jak projektować kolejne, nowoczesne produkty by zyskały przychylność nie tylko wśród użytkowników.

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności