Windows 10 Mobile wystartuje w grudniu

Windows 10 Mobile wystartuje w grudniu

[span8]Windows 10 dla komputerów osobistych z każdym tygodniem zyskuje kolejnych użytkowników i w chwili obecnej liczba ta osiągnęła poziom ponad 110 milionów instalacji. Na mobilną wersję przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać aż do grudnia bieżącego roku. Taka informacja pojawiła się w odpowiedzi na komentarz jednego z użytkowników zamieszczony na profilu facebookowym Microsoft Lumia. Z jednej strony to bardzo dobra wiadomość, bowiem zostały jedynie dwa miesiące do premiery, z drugiej zaś strony, czas ten może się różnić ze względu na operatorów sieci komórkowych.

Potwierdzenie Windows 10 Mobile w grudniu

Przypuszczamy, że Windows 10 Mobile otrzyma status RTM w ciągu kilku najbliższych tygodni, a następnie operatorzy sieci komórkowych będą mieli około miesiąca czasu na przetestowanie systemu zanim rozpoczną dystrybucję aktualizacji. Bez cienia wątpliwości, członkowie programu Windows Insider otrzymają wcześniej dostęp do finalnej wersji Windows 10 Mobile.

Teraz kiedy już wiemy, kiedy ma się pojawić mobilna wersja Windows 10 musimy poprosić was o uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż Microsoft nie zadeklarował, że wszyscy użytkownicy Windows Phone otrzymają tą aktualizację przed rokiem 2016. Cały proces aktualizacji globalnie może potrwać kilka miesięcy.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, członkowie Windows Insider, otrzymają dostęp do finalnej wersji przed operatorami sieci komórkowych, więc można to traktować jako swoiste obejście procesu oczekiwania. Jednocześnie, na swoich stronach, Microsoft potwierdził, że Windows 10 Mobile w wymaganiach sprzętowych zawiera 8 GB pamięci wbudowanej.

Kończąc wątek, wiemy też, że Microsoft kończy pracę nad mobilnym systemem Windows 10 i obecnie skupia się na wychwytywaniu „ostatnich” błędów i dopracowuje ostatnie elementy, a świadczyć o tym może choćby sygnatura systemu, Windows 10 Mobile zamiast Windows 10 Mobile Insider Preview.[/span8][span4]win10mobile

[wp-review]

Oficjalna strona Windows 10 Mobile

Microsoft Lumia na Facebooku[/span4]

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności