Nowy Paint nadchodzi

Nowy Paint nadchodzi

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych aplikacji dostępnych w systemach Windows, począwszy od Windows 3.1, jest prosty edytor graficzny Paint. Na przestrzeni minionych lat Microsoft wielokrotnie przeprojektowywał jego wygląd dodając przy okazji obsługę nowych formatów plików oraz zwiększając jego funkcjonalność.

Użytkownik Twittera o pseudonimie WalkingCat odnalazł film prezentujący nową wersję przygotowaną specjalnie dla Windows 10, w której interfejs uległ całkowitej przebudowie tak by wygląd nawiązywał do aplikacji uniwersalnych takich jak Poczta czy Kalendarz.

Nowy Paint zachowa dotychczasową funkcjonalność a nowością jaka się pojawią w dniu premiery nowej wersji będzie obsługa obiektów 3D. Można śmiało stwierdzić, że implemetacja tej funkcji to ukłon w stronę posiadaczy gogli HoloLens do obsługi rzeczywistości rozszerzonej. Użytkownicy będą mogli w prosty sposób dodawać różnorodne obiekty 3D, kształty a do upiększania prac otrzymamy zestaw różnych pędzli i innych narzędzi.

Odświeżony Paint wyposażony będzie również w obsługę adnotacji, które będzie można dodać za pomocą pióra. Dodatkowo użytkownicy będą mogli się wymieniać obiektami 3D za pośrednictwem wbudowanego narzędzia społecznościowego.

Wspomniany wyżej materiał wideo to nie pierwsza wzmianka o tym, że Microsoft pracuje nad nową wersją Paint bowiem w maju bieżącego roku pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu.

Film można traktować jako wyraźny sygnał, że aplikacja ta pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni i najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana podczas konferencji przygotowanej przez Microsoft 26 października w Nowym Jorku.

Może Ci się też spodobać

Jak odinstalować Cortanę w Windows 10 (2004)

Wraz z majową aktualizacją dla Windows 10, Microsoft „przeprojektował” swojego cyfrowego asystenta Cortana i oddzielił go od systemowej Wyszukiwarki. Aktualnie […]

0

Przenoszenie licencji Windows 10 na nowy komputer/dysk twardy

Kupując nowy komputer otrzymujesz w zestawie Windows 10, zainstalowany, aktywowany i gotowy do działania. Jeśli jednak samodzielnie budujesz wymarzony zestaw […]

0

Tworzenie konta lokalnego w Windows 10 Home podczas instalacji

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, […]

0
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności
Zgłoś błąd
Autor jest tylko człowiekiem, błędy czasem się zdarzają. Jeśli w tekście pojawił się błąd, powiadom nas o tym.