Gramy z Xbox One na Windows 10 Mobile

Gramy z Xbox One na Windows 10 Mobile

Od samego początku istnienia systemu Windows 10, jako finalnej wersji dostępnej dla klienta masowe, zawierał wbudowaną aplikację Xbox, dzięki której gracze mogli kupować gry na swoje urządzenia, komunikować się ze sobą, a nawet wchodzić w interakcje między sobą. Jednak najważniejszą i za razem najbardziej innowacyjną funkcją, jaka zagościła w komputerach PC, była możliwość grania na swojej konsoli dzięki strumieniowaniu obrazu i dźwięku z konsoli na komputery osobiste.

Według najnowszych doniesień Microsoft pracuje nad wdrożeniem zdalnego grania na konsoli Xbox One za pośrednictwem urządzenia z Windows 10 Mobile. Potwierdzeniem tego jest jedna z ostatnich wiadomości na Twitterze opublikowana przez użytkownika o pseudonimie Nawzil, który na dokładkę jest pracownikiem Microsoftu.

https://twitter.com/Nawzil10/status/797500472403853313

W najnowszej aktualizacji Microsoft dodał obsługę kontrolera Xbox One za pośrednictwem Bluetooth, dzięki czemu granie na urządzeniu przenośnym będzie jeszcze wygodniejsze.

Warto zaznaczyć, że zdalne granie na konsoli dostępne jest w smartfonach z Windows 10 Mobile nie tylko z najwyższej półki jak Microsoft Lumia 950/950XL ale również w bardziej przystępnej cenowo Lumii 640XL.

Mimo dość ograniczonej listy urządzeń przetestowanych przez Nawzila, zapowiedź Phila Spencera z 2015 przy okazji premiery Windows 10, gry wkraczają na zupełnie nowy etap: multiplatformowość.

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020 | Polityka prywatności