news

[android] Tłumaczenie w czasie rzeczywistym od Google

Marcin
[android] Tłumaczenie w czasie rzeczywistym od Google /

Około pół roku temu Microsoft zaprezentował tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów prowadzonych przez Skype. Idea tego pomysłu jest naprawdę szczytna, gdyż pozwoli rozmawiać ze znajomym mieszkającym w Hiszpanii, w naszym rodzimym języku.

Każdy użytkownik Skype może przystąpić do testów tego rozwiązania, jednak ma on kilka ograniczeń. Rozmowy głosowe obejmują dwa języki: angielski i hiszpański, natomiast czat – 40.

Google, nie będąc obojętnym na takie działania Microsoftu, poinformowało o prowadzonych pracach nad aktualizacją aplikacji Google Tłumacz dla urządzeń z Androidem. Aktualnie aplikacja ta oferuje tłumaczenie tekstu w 80 językach, wliczając w to angielski, arabski, chiński czy francuski oraz kilka głosowych.

Aktualizacja ma zaoferować tłumaczenie tekstu mówionego na żądany w formie pisanej. Niby nic nowego, ale rozumiemy, że Google chce zaoferować nową jakość tłumaczeń: w czasie rzeczywistym oraz jak najbardziej zbliżonych do oryginału.

Ponadto, Google planuje również wprowadzić usługę ułatwiającą poruszanie się po mieście, na przykład przebywając poza granicami kraju.

Źródło: neowinMoże Ci się też spodobać

[1024MB] Co mi „zjada” baterię w smartfonie?

Na fali najnowszych artykułów pojawiających się na portalach „branżowych”, a nawet na gazeta.pl postanowiłem przyjrzeć się temu problemowi. Nie od […]

0

Pulpit zdalny Chrome – wersja mobilna

Przeglądając poranną prasę w języku niemieckim natrafiłem na krótki artykuł dotyczący nowego-starego narzędzia od Google, Pulpit zdalny Chrome. Był on […]

0

[moje boje] Lumia 640 vs LG K10 LTE

Słowem wstępu Systemy Microsoft nie są mi obce i dotyczy to zarówno wersji dla komputerów PC jak i edycje mobilne. […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie